Wczasy all inclusive – czy rzeczywiście to się opłaci?

Turystyka

Pragniemy spędzić idylliczne wakacje nie martwiąc się o utrzymanie? Wybór all inclusive z pewnością w tym pomoże. Jednak czy zawsze jest to najlepsze wyjście? Niżej odnajdziecie wiadomości na temat tego, kiedy tak właściwie warto zdecydować się na takie rozstrzygnięcie. 

All inclusive to jedna z najpopularniejszych alternatyw podczas wyjazdu na zagraniczne ferie. Propozycja ta zakłada, że posiłki lub trunki znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przyjeżdżając do hotelu otrzymujemy dobre oznaczenie, które daje nam szansę korzystania z danego typu wyżywienia. W szerokiej ofercie all inclusive znajdują się w większości wypadków trzy posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków oraz napitków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość podawanych posiłków. 

Sporo zależy od hotelu, do jakiego się udajemy. W jednym miejscu jesteśmy w stanie mieć dostęp do posiłków cały czas, w innym wyłącznie przez kilka godzin. Jakość oraz typ jedzenia też może znacznie się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się zatem czy opcja all inclusive z pewnością będzie odpowiednim rozwiązaniem, zwłaszcza, że tego typu wycieczka ma prawo być znacznie droższa od tej, jaka nie będzie miała w swojej szerokiej ofercie opcji z wyżywieniem. Sporo też zależy od indywidualnych zamiłowań. 

Dla kogo all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią perfekcyjne rozwiązanie, szczególnie jeśli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy pamiętać, że opcja all inclusive ogranicza nieco stworzony przez nas czas. Przeważnie posiłki wystawiane są o praktycznych porach i jeżeli się spóźnimy możemy już nie załapać się na jakiekolwiek dania. Prócz tego nie każdy hotel proponuje całodobowy dostęp do baru. Właśnie dlatego jeżeli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie możliwość z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – rankiem zawsze będziemy w hotelu. 

Jeżeli natomiast planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie bądź po prostu hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może rzeczywiście się sprawdzić. Nieraz bywa też tak, iż opcja all inclusive jest o wiele bardziej dochodowa niż kupowanie jedzenia ,,na mieście”, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive w szeregu przypadków jest również dostępna na pobliskiej plaży. To solidne rozwiązanie dla osób, które spędzają ferie wypoczywając w pobliżu hotelu. 

Minusy i plusy all inclusive

Jedną z bazowych zalet tej opcji jest bezproblemowy dostęp do jedzenia oraz napojów – z reguły nieograniczony. Koszty wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy troskać się o organizowanie i kupowanie jedzenia w okolicznych sklepach lub restauracjach. Po pierwsze, nie musimy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, przede wszystkim jeśli wybieramy się na eskapadę całą rodziną. 

Minusem opcji all inclusive jest pewne ograniczenie – zarówno czasowe, jak oraz połączone z wyborem danych potraw. Menu nie zawsze musi sprostać stworzonym przez nas oczekiwaniom. Możliwa jest słaba jakość pożywienia i napojów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *